Suche szampony: Aussie vs. Batiste

Witajcie:)


dziś mam dla Was porównanie dwóch suchych szamponów - Aussie oraz Batiste. Batiste używam dłużej i jest to moje drugie opakowanie tego wariantu zapachowego czyli fresh. Natomiast na Aussie zdecydowałam się kupić wersję podróżną, aby tylko go przetestować. Co wynikło z tego testu? Zapraszam do czytania dalej. 
Nad opakowaniem nie ma co się rozwodzić. Oba są miłe dla oka, chociaż moją uwagę przykuwa Batiste. Ta grafika na opakowaniu jest po prostu przyjemna i prosta. Po zaaplikowaniu na rękę: po lewej Batiste, po prawej Aussie. Batiste od razu wydziela taką substancję w postaci białego nalotu, natomiast Aussie najpierw jest bardzo płynny, trzeba odczekać chwilę aż pojawi się biały nalot, proszek. 


Zapach szamponu z Aussie jest słodki, duszący i nieprzyjemny. Utrzymuje się dość długo co może być męczące dla osób wrażliwych. Mam wrażenie, że ten zapach przypomina mi jakiś lakier do włosów. Natomiast Batiste ma taki świeży, lekko może cytrusowy (?) zapach, który też przez jakiś czas utrzymuje się na włosach, ale nie jest on tak intensywny i duszący jak w przypadku Aussie. Dodatkowo Aussie ma dodawać objętości - czego nie zauważyłam. Jeśli chodzi o działanie to Aussie nadaje taką dziwną teksturę włosom, jakby je sklejał, są takie sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Odświeża mniej niż Batiste - tutaj wystarczy naprawdę niewiele aby włosy były szybko odświeżone. W przypadku Aussie ciągle czuję ten zapach, a dotykając włosów mam wrażenie, że to pomylone zostało z lakierem do włosów. Proszki nie zostają na włosach długo, wystarczy je wmasować i wyczesać. 
Znawcy składów mogą się odezwać :) Niestety nie znam się na takich składach produktów w sprayu.Jedno mogę powiedzieć - Batiste jak na razie jest moim nr 1 jak chodzi o suche szampony! A może Wy macie swoje ulubione? A może wcale nie używacie tego typu produktów?
Pozdrawiam

Lena
                     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wasze słowa są dla mnie ważne.
Jeśli macie jakieś pytania - piszcie pod postem, a odpowiem na każde.

Copyright © 2014 Świat Leny , Blogger